Dráma az utolsó percben: döntetlen a Manchester City-Arsenal rangadón!

45 percet emberhátrányban futballozott az Arsenal, és bár közel járt ahhoz, hogy megőrizze a három pontot, végül a Manchester City a véghajrában feltörte a hősiesen ellenálló Ágyúsok védelmét. Cikkünk a GOAL-on.

Arsenal
(fotó: Michael Regan/Getty Images)

Az első nagy lehetőség a Manchester City előtt adódott, miután Bernardo Silva beadásából saját magát szöktette Ilkay Gündogan, aki azonban kapu mellé lőtt. Igaz, ami késett, nem múlott: Savinho húzott befele, amivel két Arsenal-játékost átvert, majd a kiugró Erling Haaland spiccel a hálóba lőtt, megszerezve a tizedik gólját ebben a szezonban. Ahhoz képest, hogy legutóbb 0-0-ra végeztek a felek, ezúttal már a 10. percben megszületetett az első találat. 1-0.

Igaz, a 20. percben valamelyest elszállt a jókedv az Etihad lelátóiról, amikor Rodrit egy sérülés következtében kellett lecserélni. A helyén Mateo Kovacic folytatta. Sőt, három perccel később érkezett az igazi hidegzuhany, hiszen Gabriel Martinelli lekészítéséből a fellépő belső védő, Ricardo Calafiori egy bombagóllal egyenlített. 1-1.

Válaszul fokozták a nyomást az égszínkékek, és a félidő felénél hosszú percekre beszorult az Arsenal. A kapusoknak innentől nem akadt sok dolga, nem úgy, mint Michael Oliver játékvezetőnek. Tapintható volt a feszültség a rangadón.

Az Ágyúsok még kétszer veszélyeztettek a játékrész hajrájában, előbb Gabriel Magalhaes fejese szállt fölé, később pedig Leandro Trossard tévesztett célt egy beadást követően. Az első 20-25 perc a hazaiaké volt, viszont kijelenthető, a folytatásban felébredtek Mikel Arteta fiai.

Ekkor pedig már-már szokásosnak mondható módon, egy szögletből előnybe került az Arsenal. Ugyanúgy, mint a Tottenham ellen egy héttel ezelőtt, a korábban már próbálkozó brazil hátvéd berobbant az ötösön belülre, amíg a csapattársai a kapus mozgását korlátozták a kapu előterében. 1-2.

Csakhogy tartogatott még eseményeket az első félidő. Trossard sípszó után rúgta el a labdát, ennélfogva második sárga lappal kiállíttatta magát.

Ahogyan az várható volt, innentől egykapuzott a tavalyi bajnoki címvédő, de az Arsenal rendhagyó, 6-3-as labda nélküli felállása állta a sarat. Átlövésekkel és beadásokkal egyaránt tűz alatt tartotta az ellenfele kapuját a City. Csakhogy vagy David Raya, vagy a 13 blokk egyike megakadályozta az egyenlítést. Hősies küzdelemben, a második félidei 87-13 százalékos labdabirtoklási arány ellenére, úgy tűnt, kivédekezi a mérkőzés hátralévő részét az észak-londoni gárda.

A 90+8. percben aztán jött még egy elképesztő fordulat, és John Stones reagált a leggyorsabban egy lecsorgó labdánál – egyenlítettek a manchesteriek! A védők főszereplésével, elképesztő izgalmak mellett 2-2-re végzett a két bajnokesélyes.

Szerző: Bózsik Tamás Pál – főszerkesztő