Nagy-magyar foci: egy új éra veszi kezdetét a Sepsi OSK-nál

Menesztette Bernd Storck vezetőedzőt, illetve szerződést bontott két magyar játékosával, Kecskés Ákossal és Varga Kevinnel a Sepsi OSK; a Topolyai SC szintén átesett egy edzőváltáson, és immáron Jovan Damjanoviccsal a kormánynál igyekszik kilábalni a rossz szezonkezdetből; a Dunaszerdahelyi AC hosszú idő után tér vissza pályára, teszi mindezt éppen egy Slovan elleni rangadón. Cikkünk az Unibeten.

Sepsi
Niczuly Roland a kevés állandó pont egyike a Sepsinél (fotó: Sepsi OSK)

A válogatott szünetet megelőző utolsó fordulóban az Otelul Galatitól szenvedett vereséget a Sepsi. Élesebben kezdett a hazai pályán játszó Otelul, ennek megfelelően az első 20 perc során több helyzetet dolgozott ki, mint az OSK. A játékrész közepén hátrányba kerültek a háromszékiek, ekkor már Niczuly Roland sem tudott segíteni, aki beleért ugyan a beadásba, de éppen a támadó elé ütötte a labdát. Tovább záporoztak a hazai helyzetek, majd közel a félidőhöz egy ugyanolyan lapos beadásból kapituláltak a rendezetlen vendégek. A német tréner hármas cserére szánta el magát a szünetben, ezáltal feljavult a Sepsi játéka, igaz, a pontmentés végül elmaradt – köszönhetően a két kapufán csattanó próbálkozásnak is.

A sorozatban elszenvedett négy bajnoki vereség arra késztette a vezetőséget, hogy tárgyalásokat kezdeményezzen Storck-kal, amelynek a végén menesztette a német vezetőedzőt. A magyar válogatottat a 2016-os Európa-bajnokságra kijuttató szakember az előző szezon telén érkezett a háromszékiekhez, akikkel az utolsó pillanatban kiharcolta a rájátszásba jutást. Két győzelemmel és két döntetlennel, így összességében jó formában kezdte a szezont az OSK, ám azóta öt mérkőzésen maradt nyeretlen.

Jóllehet nemcsak Storcknak intett búcsút a Sepsiszentgyörgy, hanem két magyar válogatott játékosának egyaránt. Mint ismert, Kecskés és Varga a klub engedélye nélkül vettek részt egy buliban, majd emiatt elkéstek a csapatösszetartásról. Feltételezhetően ez az incidens közrejátszott abban, hogy szerződést bontott velük a klub.

Ideiglenesen Valentin Suciu ül le a szentgyörgyiek kispadjára, aki jól ismeri a csapatot, hiszen korábban az ő regnálása alatt jutott föl az első osztályba az OSK. Ezt megelőzően az akadémiát, illetve II. számú csapatot irányította.

Tipp: székelyföldi győzelem ,1,81

A Slovan ellen tér vissza a DAC (fotó: DAC)

Halasztás és a válogatott szünet következtében augusztus 17-e óta nem játszott bajnoki mérkőzést a Dunaszerdahely. Legutóbb a Szlovák Kupában várt megmérettetés a sárga-kékekre, akkor egy szintén felvidéki magyar klubot, a Szalkát múlták felül 9-0-ra. A mérkőzésen parádéztak a magyar játékosok, ugyanis Vitális Milán, Bősze Levente és Szendrei Ákos szintén beköszönt, míg Vitális, Tuboly Máté, Szendrei, valamint Bősze gólpasszt osztott ki.

Azóta a csallóköziek egy felkészülési mérkőzésen 2-1 felülmúlták a partnercsapatnak számító ETO FC Győrt.

Öt forduló után (kettővel kevesebbet játszva) harmadikak a csallóköziek, ezalatt hét pontot gyűjtöttek. Ellenben a pozsonyiak a maguk 12 pontjával vezetik a táblázatot.

Érdekesség, hogy a Niké Liga csúcsrangadóját megelőzően, a DAC fennállásának 120. évfordulójának alkalmából a Dunaszerdahely, illetve a Slovan legendái csapnak össze egy gálamérkőzésen.

Félkeszülési találkozón tért vissza a győztés útra a TSC (fotó: TSC)

A nyáron kinevezett Dean Klafuric és a Topolya útjai elváltak egymástól, ennélfogva a szerb Szuperliga legutóbbi játéknapján már új vezetőedző irányította a csapatot. Álomszerűen kezdődött a Mladost elleni találkozó hazai szempontból, mert a 6. percben büntetőhöz jutottak, amit Ifet Dakovac gólra váltott. A folytatásban magas labdákból számos helyzet adódott az észak-bácskaiak előtt, de ezek sorra kimaradtak. Mindez a 28. percben megbosszulta magát, ekkor ugyanis a játékvezető az ellenfélnek is tizenegyest ítélt, ami szintén a kapuban kötött ki.

Az első félidő végéhez közeledve pedig jött a feketeleves: egy szépségdíjas találattal fordított a Mladost. Hiába került emberelőnybe a Topolya a második játékrészben, az ezzel járó újabb büntetőt, valamint az ajtó-ablak ziccereket egyaránt kihagyta. 21 lövés ide vagy oda, a szerb korosztályos válogatottak korábbi szövetségi edzője vereséggel mutatkozott be a TSC-ben. Sós Bencéék jól játszottak, csakhogy a befejezéseknél elhagyta őket a szerencse.

Ugyanakkor az edzői stáb nem tétlenkedett a rövid szünetben sem, és az Oroszlánok felkészülési mérkőzést játszottak a szabadkai Szpartakkal, amelyet 1-0-ra megnyertek. Folytatás a vajdasági újonc ellen.

Szerző: Bózsik Tamás Pál – főszerkesztő