Nagy-magyar foci: Fülek-Révkomárom magyar rangadó a Szlovák Kupában!

Három elbukott bajnoki mérkőzés után itt a lehetőség a Révkomárom előtt, hogy győzelemmel, egyben továbbjutással vonuljon pihenőre a válogatott szünet idejére. Ehhez azonban felvidéki rangadót kell nyerniük a lila-fehéreknek, méghozzá a harmadosztályú Füleki TC ellen. Cikkünk az Unibeten.

Révkomárom
(fotó: K. Scholtz/KFC)

A Niké Ligában újonc Révkomárom kisebb hullámvölgybe került azután, hogy szeptember közepén még zsinórban két összecsapáson gyűjtötte be zsinórban a három pontot. A mögöttünk hagyott fordulóban a Szakolcához látogatott Radványi Miklós csapata, és szenvedett 3-0-s vereséget.

Akár már a nyolcadik percben megszerezhették volna a vezetést a hazaiak, de a játékvezető les címén érvénytelenítette az első gólt. A 22. percben ismét a Szakolca próbálkozott egy eladott labdából, ám Jakub Trefil kapusnak köszönhetően érintetlen maradt az észak-komáromi kapu. A félidő hajrájában újabb ziccerben mutatott be védést, ezúttal a védők is segítettek, mindhiába, csak nem sikerült kapott gól nélkül kihúznia az első félidőt a Révkomáromnak. A 41. minutumban egy fejesből előnybe kerültek a szakolcaiak.

A fordulás után próbált reagálni a KFC, ehelyett viszont az ellenfél megduplázta a vezetést. Egy szögletből lecsorgó labdát kapásból helyezett a kapuba Nagy Martin. A folytatásban további cserékre szánta el magát Radványi, amelyek hatásosak voltak, hiszen aktívabban játszottak a lila-fehérek a második félidő során. Ennek ellenére mégis háromgólosra nőtt a hátrány, amikor kevesebb mint fél óra volt hátra a mérkőzésből.

Legalább a szépítésre felcsillant a remény azzal, hogy Christian Bayemi kiharcolt egy büntetőt, csakhogy Simon Smehyl a kapufát találta el a tizenegyespontról. Semmi nem akart összejönni a felvidéki együttesnek. A hajrában Trefil még egy bravúrt bemutatott, ezzel maradt a háromgólos különbség a felek közt.

Ezt megelőzően a listavezető Zsolnától és a Rózsahegytől is szűkös, 2-1-es vereséget szenvedett a Révkomárom, igaz, az újabb pont nélküli találkozóval visszacsúszott a tizedik helyre a 12 csapatos élvonalban. Az észak-komáromiak játéka biztató volt az elmúlt hetekben, kérdés, mikor párosul ez megint eredménnyel.

A papírforma szerint erre tökéletes alkalom lehet a szerdai kupapárharc, de a szintén magyar klubnak számító Fülek ellen nehéz dolguk lesz a lila-fehéreknek. A Füleki TC jelenleg a 16 fős szlovák harmadosztály középmezőnyében tartózkodik, tíz kör után négy győzelemmel, két döntetlennel és négy vereséggel.

Felvidéki derbivel a hátuk mögött készülnek a Szlovák Kupára a sárga-kékek, amit az MSK Rimaszombat 3-2-re nyert meg Füleken. Fontos kiemelni viszont, hogy korábban Losonci járási derbin szereztek nagy skalpot Vízteleki János fiai, miután 4-1-gyel küldték haza a Losoncot még augusztusban.

A 2019-20-as szezonban a Dunaszerdahely látogatott az FTC-hez a hazai kupasorozatban, akkor 2075 néző előtt végül a DAC jutott tovább tizenegyesekkel (5-6). Nos, hasonló magyar futballünnepre van kilátás ezúttal is!

Szerző: Bózsik Tamás Pál – főszerkesztő