Nagy-magyar foci: háromgólos hátrány ledolgozására vállalkozik a Topolya

Egészen másként alakult a Szombathelyen lejátszott Európa-liga-selejtező, mint ahogyan azt a Topolyai SC-nél eltervezték: a Makkabi Tel Aviv kettős emberelőnyben játszva 3-0-ra győzött. Egy héttel később ismét a saját szurkolói előtt lépnek pályára az észak-bácskaiak abban a reményben, hogy legalább visszavágnak a szombathelyi zakóért. Cikkünk az Unibeten.

(fotó: TSC)

Az izraeli Makkabi pályaválasztásával, de Szombathelyen került sor a párharc első mérkőzésére, ami egyben azt jelentette, hogy szép számmal érkeznek majd az anyaországba topolyai szurkolók, vagyis a Kék Betyárok. Ez így is történt, sőt, különböző kluboktól csatlakoztak hozzájuk magyarországi, erdélyi és felvidéki magyar szimpatizánsok egyaránt. Az összecsapásra egyébként szabad eladásban nem lehetett jegyet váltani, csak a két együttes fanatikusai lehettek jelen a lelátókon – tájékoztatott a Magyar Szó. Izraeli szurkolók nem utaztak el a Haladás Sportkomplexumba.

A hangulat tehát adott volt, ennek megfelelően az első 25 percben egyenrangú ellenfélnek bizonyult a Topolya. Bár a Makkabi támadott többet, Dean Klafuric fiai 5-4-1-es védekezésükkel jól tartották magukat, és kontratámadásokra rendezkedtek be. Igen ám, csakhogy a 27. percben rögtön kihasználták első nagy helyzetüket a „hazaiak”, akik hatszor értek labdába egy akció során a tizenhatoson belül, a vajdasági védők későn reagáltak, így elkerülhetetlenné vált a kapitulálás. 1-0.

Noha az eredmény maradt a félidőig, történt más, ami alapjaiban meghatározta a találkozó – egyben pedig a párharc – alakulását. Mateja Dordevic lerántás miatt azonnal piros lapot kapott, majd Mihajlo Banjac szintén kiállíttatta magát, ezzel borzasztóan nehéz helyzetbe hozva a TSC-t.

A folytatásra kijövő nyolc mezőnyjátékos ugyanakkor hősiesen küzdött. A második félidő elején láthatóan meddő mezőnyfölényben játszott a korábbi Topolya-edző, Zarko Lazetics csapata, olyannyira, hogy a szakvezető hármas cserére szánta el magát. Igaz, ez a döntése végül megtörte a jeget. Már kevesebb mint félóra volt csak hátra, amikor megszerezte második találatát az izraeli bajnoki címvédő. 2-0.

2-0-s állásnál azonban jöhetett volna a slusszpoén, mert Sasa Jovanovics ziccerben találta szembe magát a kapussal, de a lábában maradt az a találat, amely életben tarthatta volna a TSC El-álmait. A 83. percben ez megbosszulta magát, és Elad Madmon beköszönésével a Makkabi harmadik találata is megszületett. 3-0.

Összesen 18 kísérlettel nézett szembe Veljko Ilics, amiből hetet kivédett. A szerb kapus teljesítménye szintén nagyban hozzájárult, hogy megússzák három bekapott góllal az Oroszlánok.

Elhalasztották a TSC múlt hétvégi bajnoki mérkőzését, mert a Crvena zvezda szintén egy nemzetközi kupasorozat rájátszásában szerepelt, csak éppen a Bajnokok Ligájában. Sós Bencééknek ennélfogva bőven volt idejük felkészülni a visszavágóra.

Friss hír az Oroszlánok háza tájáról, hogy a nyáron a TSC Arénából a jobb fizetés reményében távozó Zarko Lazetics vezetőedző magával vitte Nemanja Sztojicsot a Makkabihoz. A szerb középpályás elvesztése komoly érvágás az észak-bácskaiaknak, akire az elmúlt két szezonban alapemberként számítottak az együttesnél.

Ha netán elmaradna a csoda, és a Makkabi jutna az El alapszakaszába, akkor sincs veszve semmi, hiszen a Topolya már biztos Konferencia-liga-induló.

Tipp: döntetlen, 3,5

Szerző: Bózsik Tamás Pál – főszerkesztő