Nagy-magyar foci: hétközi győzelmével visszatért a győztes útra a DAC

Már a hétvégi, Slovan elleni rangadón is legalább az egy pontra rászolgált a DAC, kedden azonban a Trencsén már nem jelentett akadályt; egyelőre várat magára, hogy megnyerje első meccsét az új edzőjével a Topolya, amelyet ezúttal az egyik újonc lepett meg; ellenben Valentin Suciu győzelemmel tért vissza a Sepsi OSK kispadjára, miután a Botosanit ütötték ki a háromszékiek. Cikkünk az Unibeten.

dac
(fotó: DAC)
Kemény 90 percen van túl a TSC (fotó: TSC)

Joman Damjanovics érkezésével egy új éra vette kezdetét a Topolyánál, ám a szerb korosztályos válogatottak egykori szövetségi edzőjével sem tud kilábalni a gödörből. Zsinórban három vereséget számlál a TSC a szerb Szuperligában, ráadásul a tabellán visszacsúszott az utolsó előtti helyre.

Nem éppen ideális pályán fogadta az újonc Tekstilac a Topolyát a legutóbbi bajnoki fordulóban. Az első félidőben mindkét együttes oda-odaért a kapu elé, így kiegyenlített volt a játék, egészen a 44. percig, amikor emberelőnybe kerültek az észak-bácskaiak.

Jóllehet a térfélcserét követően szintén meggyűlt a baja a vendég védőknek a mögéjük belőtt labdákkal, és éppen egy ilyen szituációból talált be a Tekstilac. Veljko Ilics elsőre nagyot védett, de a kipattanónál már tehetetlennek bizonyult. Aligha gondolták volna a topolyai szurkolók, hogy az emberhátrány ellenére tovább növelik előnyüket a hazaiak. Márpedig ezt történt, ugyanis egy okosan elvégzett szabadrúgás végén már 2-0 állt az eredményjelzőn.

A 60. minutum környékén viszont fokozta a nyomást a TSC, amely Petar Sztanics révén felzárkózott egy gólra. A hajrához érve a betömörülő házigazda többnyire hatástalanította a Topolya támadójátékát, ezáltal meglepetésre kikapott a tavalyi bronzérmes.

Bár teljes mértékben felnőtt a Dunaszerdahely a Bajnokok Ligája-főtáblás Slovanhoz, végül ez csak egy 2-1-es vereségre volt elég a Niké Liga szombati csúcsrangadóján. A MOL Arénában rendezett mérkőzés több szempontból is botrányosra sikeredett. A jól megszokott, elfogult játékvezetői ítéletek és a Slovan-szurkolók magyargyűlölő skandálásai mellett a dunaszerdahelyi B-közép összetűzésbe keveredett a biztonsági szolgálattal, amely két drapériát vett el a szimpatizánsoktól, akik válaszul kivonultak a lelátóról.

A pályán a sárga-kékek előtt adódott több lehetőség, majd a második félidőben egy szabadrúgás utáni kavarodásból megszerezték a vezetést. A folytatásban azonban a pozsonyiak a semmiből, egy szabadrúgás és egy büntető révén egalizáltak, bemutatva, hogy miért mondhatják magukat 14-szeres szlovák bajnoknak. A 100. percben aztán a csapatkapitány Matej Trusa lábában ugyan ott volt az egyenlítés, ám benne is maradt, hiszen a büntetője fölé szállt.

Összességében azonban nem érhette kritika a csallóköziek teljesítményét, a magyar játékosokét még kevésbé. Vitális Milán remek passzokat adott, Csinger Márk hiba nélkül játszott, Bősze Levente, illetve Redzic Damir pedig remekül szállt be, és előbbi könnyen hőssé válhatott volna, ha a lövése beakad a hosszú felső sarokba.

Mindenesetre a Trencsén vendégeként már az az eredmény jutott a DAC-nak, amire rászolgált: 3-0-ra diadalmaskodott Xisco Munoz csapata. Redzic meglőtte a második gólját a szezonban, emellett kiosztott egy gólpasszt, míg Trusa szintén megzörgette a hálót, amivel valamelyest jóvátette a korábbi hibáját.

Oberlin remekül kezdett új csapatában (fotó: Sepsi OSK)

Végeszakadt a Sepsiszentgyörgy négy találkozóig tartó vereségsorozatának, hiszen a régi-új vezetőedzővel, Suciuval a kispadon végre a Sepsi Arénában maradt a három pont a múlt heti játéknapon. Gabriel Debeljuh gólt érően fordult kapura a 10. percben, aki laposan kilőtte a kapu bal alsó sarkát. A játékrész közepén a másik oldalt Niczuly Rolandnak kellett védenie egy szögletnél, ám több feladatot nem igen adtak neki a Botosani támadói.

A második félidőben sor került a nyári szerzemény, Dimitri Oberlin pazar bemutatkozására. A Baselben ugyancsak megforduló svájci támadó kezdésnek kiharcolt egy büntetőt, amit Isnik Alimi értékesített. A kényelmes előny birtokában kontratámadásokból próbálta lezárni a találkozót az OSK. Ez a véghajrában jött össze: A Slavia Prahatól visszatérő Andres Dumitrescu kanyarintotta be a labdát Oberlin fejére, aki befejelte első találatát háromszéki színekben.

Ennek köszönhetően Sigér Dávidék feljöttek a középmezőnybe, míg a két ponttal lemaradó Farul egyaránt az alsóházban tanyázik.

Tipp: győz a Sepsi, 2,9

Szerző: Bózsik Tamás Pál – főszerkesztő