Nagy-magyar foci: újra pályán a remek formának örvendő Révkomárom

A Niké Liga magyar újonca, a Révkomárom megnyerte első mérkőzését a szlovák első osztályban, ráadásul azóta a Szlovák Kupában is továbbjutott; megsemmisítő vereséget szenvedett az Európa-liga playoff-körében a Topolya, ami után megköszönte a vezetőség Dean Klafuric munkáját. Cikkünk az Unibeten.

Révkomárom
(fotó: Komáromi FC/K. Scholtz)

Egy másik többségi magyar tulajdonban lévő csapat, a Kassa otthonában szerezte meg a történelmi három pontot a KFC. Radványi Miklós fiai halasztások miatt nem léptek pályára az elmúlt két fordulóban, legutóbb még augusztus negyedikén látogattak Dunaszerdahelyre a MOL Arénába. Igaz, ez a kihagyás egyáltalán volt hatással a teljesítményükre.

Kassai helyzetek jellemezték az első félórát, a 26. percben már Jakub Trefil kapusnak is nyújtózkodnia kellett ahhoz, hogy ne kerüljenek hátrányba a lila-fehérek. Ugyanakkor az első félidő hajrájához közeledve a hazaiak védője, Jan Krivak két perc alatt két sárga lapot szedett össze, amivel emberelőnybe került a Révkomárom.

Ennek ellenére a ráadásban kis híján megszerezte a vezetést a Kassa, de Trefil ezúttal ziccerben mutatott be bravúrt. A cseh hálóőr védéseire a fordulást követően szintén szükség volt, a 46. percben egy fejest kellett kitolnia, közvetlenül azután, hogy a másik kapunál Ganbold Ganbayar fejében maradt a gól.

Innentől sokáig nem forogtak veszélyben a kapuk, majd a 81. minutumban Jozef Spyrka ívelését futotta be Tamás Nándor, aki átemelte a kapust, és betalált. A nyáron érkező, egykor a Sepsi OSK-ban is megforduló jobbszélső szállította a 124 éves klub első élvonalbeli győzelmét!

A KFC-nek összességében ugyan kevesebb próbálkozása volt, de jobban sáfárkodott azokkal, mint az ellenfele.

Azóta kedden jelenése volt az együttesnek a Szlovák Kupában, amely az ötödosztályú Geletnekhez látogatott, és 5-0-s győzelmével hozta a kötelező feladatot.

Egyelőre még mindig albérletben játsszák hazai összecsapásaikat az észak-komáromiak, de a klub tájékoztatása szerint a tavaszi szezont mindenképpen az épülő új stadionban kezdik meg.

(fotó: TSC)

Felemás szájízzel hagyhatták el a topolyai szurkolók a TSC Arénát csütörtök este: noha a csapatuk leesett az Európa-liga-selejtezőből a Konferencia-liga főtáblájára, mindez egy megsemmisítő 5-1-es vereséget követően történt. Összesítésben egyébként 8-1 arányban múlta felül az észak-bácskaiakat az izraeli Makkabi tel Aviv.

Holott az odavágó képe alapján nem volt ekkora különbség a két csapat között. A korábbi TSC-edző, Zarko Lazetics csapata csak úgy tudott – ráadásul a hajrában – 3-0-ra nyerni, hogy kettős emberelőnyben játszott több mint egy félidőn keresztül.

„Ezt a mérkőzést [a visszavágót] kockázatos játékkal kezdtük, azzal a szándékkal, hogy meglepjük az ellenfelet, de ez nem sikerült, mert nagyon hamar gólt kaptunk” – foglalta össze vezetőedzője a látottakat Dean Klafuric, a Topolya vezetőedzője. Már hat perc után 0-2 állt az eredményjelzőn. Először egy szép akció végén megszerezték a vezetést az izraeliek, később egy kontratámadást kihasználva tovább növelték az előnyüket. Még 15 percet sem játszottak a felek, amikor végleg eldőlt a visszavágó is – 3-0.

A második játékrészre visszavett a Makkabi, így a Topolya többet birtokolta a labdát, sőt, helyzetekig, egy felsőlécig, valamint egy becsületgólig egyaránt eljutott. 5-0-nál a 19 percet kapó Sós Bence szöglete megtalálta Prestige Mboungout, aki meglőtte a szépségtapaszt jelentő találatot.

Több szurkoló is Klafuric menesztését követelte a csúfos zakó után. Ennek eleget tett a klub, amely egy közleményben tudatta, hogy a Mladost ellen mutatkozik be az új vezetőedző. Az egykori Honvéd-tréner sorsát az El-kiesés pecsételte meg, de a szezonrajt szintén döcögősre sikeredett, tekintve, hogy öt forduló alatt csak hét pontot szerzett a Topolya.

Emellett szép gesztus a vezetőség részéről, hogy ingyenessé tette a belépést a hétvégi bajnokira.

A Kl alapszakaszában a lengyel Legia Varsó, a svájci Lugano és az örmény Noah hazai pályán vár a TSC-re, míg idegenben a belga Genttel, a kazah Asztanával és a szintén svájci St. Gallennel mérkőzik meg.

Szerző: Bózsik Tamás Pál – főszerkesztő