Nagy-magyar foci: a Slovan-DAC derbi tétje a bajnokavatás

Digiqole Ad

Elhalasztaná a Slovan bajnoki ünneplését a DAC; a Topolyára is rangadó vár a Vajdaságban; a Sepsi OSK első győzelmére hajt a rájátszásban. Cikkünk megjelent az Unibeten.

(fotó: DAC)

Álomrajtot vett a Dunaszerdahely a legutóbbi, Zólyombrézó elleni bajnoki mérkőzésen. Moussa Koné már az első percben beköszönt egy beadásból, majd még az első tíz perc letelte előtt Matej Trusa előzte meg a kapust egy újabb centerezésnél. Hiába állt 2-0 az eredményjelzőn, nem állt le a DAC, és egy letámadás után Koné duplázott, ezzel már a 16. percben eldöntve a három pont sorsát. Ugyan még a félidő előtt szépített az ellenfél, a Dunaszerdahely végül 3-1-re hozta a kötelezőt a Slovan elleni rangadó előtt.

A sárga-kékek jelenleg egy pontra tartózkodnak a biztos Európa-konferencialiga-selejtezőt érő helyezéstől, köszönhetően annak, hogy a harmadik Zsolna immáron négy mérkőzés óta nyeretlen.

Ezúttal azonban szokásosnál is nehezebb feladat vár majd Vitális Milánékra, hiszen egy győzelem híján már most ugyanannyi pont áll a Slovan neve mellett, mint a tavalyi szezon végén, amikor bajnok lett. Ebből következik, hogy egy döntetlen is elég lenne a rangadón a Slovannak ahhoz, hogy bebiztosítsa a címvédést, ehhez azonban lesz néhány szava a csalóközieknek. „Azt akarjuk elérni, hogy csak a jövő héten ünnepeljenek” – mondta Xisco Munoz, a DAC vezetőedzője.

Nem volt igazán fájdalmas az elhullajtott két pont a TSC-nek (fotó: TSC)

Az alapszakasz utolsó előtti fordulójában a harmadik Topolya a negyedik Csukaricskit fogadta, a két csapat között ellenben 15 pont volt a különbség a találkozó kezdete előtt. Jóllehet azután is, mert 0-0-ra végeztek a felek. Hiába birtokolta többet a labdát, illetve alakított ki nagyobb helyzeteket a Topolya, a Csukaricski felnőtt a feladathoz, és szervezett védekezésével megnehezítette az észak-bácskaiak dolgát.

A döntetlen ellenére remek formának örvend a TSC, amely az utolsó Európa-liga-csoportmeccse óta 11 bajnokin nem talált legyőzőre, egyetlen vereségét is az első Crvena Zvezda ellen szenvedte el, így magabiztosan harmadik a szerb élvonalban.

Igaz, a vasárnapi összecsapás sem ígérkezik sétagaloppnak, amikor is vajdasági derbit játszanak Sós Bencéék a Vojvodina otthonában. A két együttes közötti 13 pontos szakadék a TSC javára, valamint az idegenbeli bajnoki veretlensége egyértelműen a Topolya mellett szól. Bármi is lesz a kimenetel, roppant kedvező helyzetből várhatják a felsőházat az észak-bácskaiak.

Három meccs után egyelőre még nem tudott győzni a rájátszásban a Sepsiszentgyörgy, habár legutóbb hathatós bírói ténykedés is kellett ahhoz, hogy ne szerezzenek három pontot a háromszékiek. A bajnoki címvédő Konstancai Farul elleni 1-1-et hozó mérkőzésen egy érvényes és egy véleményes gólt szintén elvettek a Sepsitől – állítják a játékosok és a klubelnök. Előbb egy meg nem történt szabálytalanság miatt, később les címén vont vissza OSK-találatot a játékvezető, igaz, utóbbi döntést a felvételek alapján nem lehetett teljes mértékben megerősíteni.

Diószegi László már azt a kifejezést sem tartotta elég erősnek, hogy meglopták csapatát a győzelemtől. „Tűrhetetlen az ilyen játékvezetés, ez már lopásnak sem nevezhető, elképesztő mennyit hibáznak. A Kolozsvári CFR ellen miattuk vesztettünk két pontot, a Farul ellen most ismét miattuk buktunk el két pontot. Ez felháborító” – nyilatkozta az OSK elnöke.

Köszönhetően az utóbbi hetek megpróbáltatásainak, a szentgyörgyiek kezdenek leszakadni az európai kupaporondot érő helyezésektől. Ha valamikor, akkor a felsőházat három vereséggel kezdő Rapid ellen megszerezhetik a hőn áhított sikert Varga Kevinék.

Tipp: a Sepsi elhozza a három pontot, 4,1

Szerző: Bózsik Tamás – főszerkesztő