Nagy-magyar foci: hazai pályán zárja a történelmi szezont a Topolya

Noha a múlt fordulóban vereséget szenvedett a Topolya, és ezzel matematikailag biztossá vált, hogy ezúttal lemarad a Bajnokok Ligája-selejtezőről, az őszi Európa-liga-menetelés felejthetetlenné tette ezt az szezont. A harmadik helyezésnek hála viszont az új idényben is bejuthat az El csoportkörébe a TSC. Cikkünk megjelent az Unibeten.

(fotó: FK TSC)

Abban a tudatban lépett pályára pénteken a Topolyai SC, hogy feltétlenül győznie kell, ha  életben akarja tartani a Bajnokok Ligája-selejtezőről szőtt álmait. Csakhogy jött a hidegzuhany és a Mladost már a 15. percben megszerezte a vezetést. Az első félidőben képtelen volt veszélyes helyzeteket kialakítani a TSC, ez pedig –  az összesen 17 kapuralövés ellenére – a fordulást követően sem változott. Az 54. minutumban jött az újabb meglepetés, és egy fejesgóllal már 2-0 állt az eredményjelzőn a hazaiak javára. Zarko Lazetics csapata nem tudott érdemben reagálni a kétgólos hátrányra sem, igaz, a hajrában Nemanja Stojic és Marko Rakonjac lábában egyaránt benne maradt a szépítő találat. Végül a felsőház hetedik helyén álló Mladost megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Ezen a mérkőzésen kifejezetten érződött a TSC játékán, hogy egy hosszú, nemzetközi szerepléssel tarkított szezon végén áll az együttes.

Sós Bence aktívan szállt be a második félidőre, de ő sem tudta gólhoz segíteni a Topolyát. A magyar támadó átlagosan 16 percet töltött a pályán bajnoki mérkőzéseken ebben az idényben, ezeken egy gólt szerzett büntetőből.

Az észak-bácskaiak zárómérkőzése semmilyen téttel nem bír, hiszen már hetekkel ezelőtt biztossá vált, hogy a legrosszabb esetben is az Európa-liga selejtezőjében indulhatnak. A Napredak ugyanakkor csak egy pontot szerzett a felsőházban, ami szintén amellett szól, hogy a TSC hazai pályán győzelemmel zárhatja a 2023-24-es kiírást.

Azt az idényt, amelyben a klub megszerezte első gólját a BL-kvalifikációban, majd tisztesen helytállt az Európa-liga egyik halálcsoportjában. Története első csoportkörös szereplése során hatszor köszönt be a Topolya és döntetlent játszott a Konferencia Liga későbbi döntősével, az Olimpiakosszal.

Emellett ez a sikeres évad a játékosok egyéni fejlődéséhez szintén hozzájárult, amit mi sem bizonyít jobban, hogy a szerb válogatott bő Európa-bajnoki keretébe két játékost ad a klub, Nemanja Sztojicsot és Alekszandar Cirkovicsot. Sztojics a nemzetközi porondon bizonyította, hogy nyomás alatt labdabiztos, valamint több poszton is bevethető; míg a kölcsönben szereplő Cirkovics az Oroszlánok házi gólkirálya a maga 14 góljával. Ezek fényében kijelenthető, hogy mindketten rászolgáltak a kerettagságra.

A Szerb Szuperligában megszerzett bronzérem összességében tükrözi a realitást, ám Sós Bencéék megmutatták a bajnokság elején, hogy a bajnoki címért folyó harcba ugyancsak képesek beleszólni.

A sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a negyedik helyen végzett, ezzel nem váltott jegyet az európai  kupaporondra, ellenben a Dunaszerdahelyi AC ezüstérmesként indulhat az Európa-konferencialiga selejtezőjében.

Szerző: Bózsik Tamás – főszerkesztő