Száguld az újabb Scudetto felé a címvédő Inter!

Digiqole Ad

Legújabb cikkünk, melyben azt is taglaltuk, az Inter a Venezia elleni győzelmével immáron 14 bajnoki óta nem talál legyőzőre, a goal.com-on érhető el.

Inter
Ismét Dzeko döntött (fotó: goal.com)

90. percben szerzett góllal nyert az Inter

GOAL.COM

Előzetesen nem ígérkezett izgalmas mérkőzésnek az Internazionale-Venezia. A bajnokságban október közepe óta veretlen Inter, azt a Veneziat fogadta, amely legutóbbi 8 találkozójukon mindösszesen három pontot szerezett. Mégis egy igencsak parázs, szoros meccs alakult ki a két együttes összecsapásából.

Az első meglepetés a 19. percben történt; az addig labdához is csak alig-alig érő velenceiek Thomas Henry fejese révén megszerezték a vezetést. Ethan Ampadu ívelte be jól a labdát a kapu előterébe, a tizenhatoson belül tökéletesen érkezett a francia, aki Handanovic mellett bólintotta be a labdát az Inter kapujába. A gólt követően nem változott a játék képe; maradt a közel 70-30%-os labdabirtoklási arány a milánóiak javára, akik ennek eredményeképpen a 40. minutumban ki is egyenlítettek. A találkozón addig sok hibával futballozó Matteo Darmian jól játszotta be a labdát középre, ahol Barellához pattant a labda, aki a kapuba juttatta a labdát. Miután megzörrent a háló, ugyan pár percig állt a játék, a videóbírózást követően is maradt az 1-1-es állás.

Az első játékrészben már nem történt változás, a kisebb meglepetést jelentő döntetlennel vonultak le a pályáról a játékosok. A második félidőben is egyoldalú volt a játék, egy-két veszélyes kontrától eltekintve csak a Venezia kapuja előtt alakultak ki helyzetek. Sokáig, egészen pontosan a 90. percig úgy tűnt, megszakad az Inter sorozata, és pontot tudnak menteni a covid-fertőzések miatt igencsak tartalékosan felálló vendégek. Ekkor azonban jött Edin Dzeko, aki Dumfries ívelését góllal koronázta meg, ezzel kialakítva a végeredményt: Inter-Venezia 2-1.

Immáron 28 egymást követő alkalommal vonulhattak le a milánóiak veretlenül hazai pályájukról a Seria A-ban.

Szerző: Berki Dániel, a Goal Vonal szerkesztője